Приватизація «Леанка»: нові можливості для розвитку вітчизняного виноробства

Голова Фонду держмайна України Віталій Коваль оголосив про наближення процесу приватизації відомого виноробного підприємства «Леанка» на Закарпатті. Це історична пам’ятка XVI століття, визнана ЮНЕСКО однією з десяти найкращих винних підвалів Європи. Приватизація відомого підприємства стане новим відзілом у його успішній історії й надасть необхідний поштовх для розвитку.

Проєкт «Земельний банк»: нові можливості для виноградарів

Проєкт ФДМУ «Земельний банк» відіграє ключову роль у розвитку виноградарства регіону. Землі підприємства «Леанка» будуть включені до цього банку, що забезпечить виноградарям можливість прозорої оренди на 25 років, створюючи стійку основу для довгострокових інвестицій та планування.

Розвиток виноробної галузі Закарпаття

Коваль також нагадав, що Закарпаття має амбіційні плани стосовно розвитку виноробної галузі та вже зареєструвало географічний знак «Вина Закарпаття» для підвищення конкурентоспроможності місцевих продуктів на ринку.

Міжнародне визнання

Українська корпорація по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром» також зареєструвала відповідні виноградарсько-виноробні зони в США, що дало Україні офіційне визнання як країни виноробства. Зареєстрований бренд Wine of Ukraine сприятиме підвищенню міжнародного визнання українських вин.

Потенціал Закарпатського вина

Закарпатське вино має потенціал стати високоякісним продуктом з усталеними традиціями виробництва, який вийде на європейський ринок поряд з такими брендами, як Кава (каталонське ігристе вино) та Просекко (виробляється лише в 9 провінціях Італії).